NB! UUED ALGATUSED

Konkurss-festival “Annetekoda”

Eesti Kultuuri Koda algatab 2019. aastal talendiotsingu festivali “Annetekoda”, mille eesmärgiks on anda võimalus kõigile Eesti inimestele esitleda oma annet sõltumata vanusest. Väikese Eesti jaoks on oluline leida ja hoida kõiki inimesi, avastades nende anne võimalikult varases, aga ka juba küpses eas.

Projekti raames tehakse koostööd erinevate partneritega, sh loomeliidud, meediaväljaanded (sh telekanalid), Eesti Rahvamajade Ühing, erinevad kultuurimajad, üldharidus- ja huvikoolid, MTÜ-d jt. Varakevadel kuulutame välja “Annetekoja” registreerumisvooru maakondades ja suuremates linnades, kuhu inimesed üle Eesti saavad saata oma ande lühitutvustuse. Suvel toimuvad erinevates paikades (kuni 20-s keskuses, sh Tallinnas) “Annetekoja” minifestivalid ning väljavalitud pääsevad sügisel toimuvale “Annetekoja” festivalile Tallinna Alexela Kontserdimajas.

Andekus avaldub mis tahes valdkonnas: käsitöö ja tehnoloogia, leiutamine ja kaunid kunstid. Registreeruma on oodatud nii meistrid, sellid kui õpipoisid!

Veebiplatvorm “Eestimaa hing”/ “Estonian soul”

Veebiplatvorm “Eestimaa hing” on kingitus Eesti Vabariigile, mille eesmärgiks on anda väljund erinevate valdkondade spetsialistidele ja arvamusliidritele. Platvorm avaldab esseesid, arvamusi, artikleid, ettekandeid, kõnesid, visioone Eesti tulevikust jms, keskendudes neljale põhivaldkonnale – haridus, kultuur, teadus ja majandus. Veebiplatvorm loob sünergia oma ala asjatundjate vahel. Veebiplatvormi alaeesmärgiks on ka koguda sisulist materjali hariduse ja teaduse valdkonnas hetkel puuduva ristmeedia väljaande jaoks.

Esimesed sisendid platvormi on Kultuuri Koja korraldatud konverentsi “Töökultuur” ja arutelupäeva “Riik kui kunstiteos” ettekanded ning kultuuri ja hariduse kongressi materjalid.