Kultuuri Tegu

Eesti Kultuuri Koda kuulutab välja konkursi auhinnale Kultuuri Tegu 2022, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tulevikku vaatavad ja avalikku tähelepanu väärivad.

Aastal 2023 jagatakse Kultuuri Teo auhindu kolmes kategoorias:
* Aasta Kultuuri Tegu peaauhind
* Peeter Alliku nimeline kunstiauhind
* Tuleviku Tegija  

Aasta Kultuuri Tegu peaauhinna kandidaadiks sobib tegu mistahes kunsti– või kultuurivaldkonnast, mis kõnetab ühiskonda, on kantud vabast, sõltumatust ja sotsiaal-kriitilisest vaimsusest.

Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna eesmärgiks on mälestada varalahkunud graafikut, maalikunstnikku ja kunstipedagoogi Peeter Allikut (1966-2019) ning ühtlasi elavdada Eesti kunstivälja – tunnustades igal aastal ühte maalikunstnikku, graafikut ja/või pühendunud kunstiõpetajat.  

Tuleviku tegija auhinna eesmärgiks on tunnustada noort (vanuses 7-26) – loovisikut  või kultuuritöötajat, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tähendusrikkad ja tulevikku vaatavad ning avalikku tähelepanu väärivad.

Ootame kõikidesse kategooriatesse kandidaate aadressil tegevjuht@kultuurikoda.eu märksõnaga «Kultuuri Tegu“ 10. maiks 2023.  Kandidaate võivad esitada kõik Eesti Vabariigi kodanikud. Hinnatakse 2022. kalendriaasta jooksul tehtud kultuuri- või kunstitegusid. Lisaks kandidatuuri esitamisele, tuleb saata ka põhjendus pikkusega kuni 1 A4. 

Eelmiste aastate nominentidega saab tutvuda www.kultuurikoda.eu.

Auhinnafond on 5000€, mida rahastab Kultuuriministeerium. Täname ja soovime tegijatele jõudu, jaksu ja tuult tiibadesse!

Kultuuri Teo auhinda annab Eesti Kultuuri Koda välja aastast 2014 koostöös Kultuuriministeeriumiga eesmärgiga märgata ja tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tulevikku vaatavad ja avalikku tähelepanu väärivad, kuid kes seni pole veel leidnud laiemat tunnustust. 

Auhinna ellukutsuja on Koja asutajaliige ja juhatuse liige Egge Kulbok-Lattik.

“Kultuuri Tegu 2022” auhinnad antakse üle Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil  19. mail 2023.a Haapsalu Kultuurikeskuses.
Loe lähemalt konverentsi kohta SIIN

Tutvu varasemate auhinna võitjate ja nominentidega!

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014