Kultuuri Tegu

Eesti Kultuuri Koda kuulutas igal aastal välja konkursi auhinnale Kultuuri Tegu, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tulevikku vaatavad ja avalikku tähelepanu väärivad.

Kultuuri Tegu auhinnad on ajutiselt peatatud.

Auhinnafond oli 5000€, mida rahastas Kultuuriministeerium. 

Kultuuri Teo auhinda andis Eesti Kultuuri Koda välja aastast 2014 koostöös Kultuuriministeeriumiga eesmärgiga märgata ja tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tulevikku vaatavad ja avalikku tähelepanu väärivad, kuid kes seni pole veel leidnud laiemat tunnustust. 

Auhinna ellukutsuja on Koja asutajaliige ja juhatuse liige Egge Kulbok-Lattik.

Aasta Kultuuri Tegu peaauhinna kandidaadiks sobis tegu mistahes kunsti– või kultuurivaldkonnast, mis kõnetas ühiskonda, oli kantud vabast, sõltumatust ja sotsiaal-kriitilisest vaimsusest.

Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna eesmärgiks on mälestada varalahkunud graafikut, maalikunstnikku ja kunstipedagoogi Peeter Allikut (1966-2019) ning ühtlasi elavdada Eesti kunstivälja – tunnustades igal aastal ühte maalikunstnikku, graafikut ja/või pühendunud kunstiõpetajat.  

Tuleviku tegija auhinna eesmärgiks oli tunnustada noort (vanuses 7-26) – loovisikut  või kultuuritöötajat, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tähendusrikkad ja tulevikku vaatavad ning avalikku tähelepanu väärivad.

Kandidaate võisid esitada kõik Eesti Vabariigi kodanikud. Hinnati möödunud kalendriaasta jooksul tehtud kultuuri- või kunstitegusid. Lisaks kandidatuuri esitamisele, tuli saata ka põhjendus pikkusega kuni 1 A4. 

Aastal 2023 anti Kultuuri Tegu auhinda välja viimast korda ja see jagunes kolmes kategoorias:
* Aasta Kultuuri Tegu peaauhind: Alo Põldmäe ja Vahur Kivistik Holdre lossi klaverimuuseumis avatud püsinäituse “EESTI KLAVER” eest. 
* Peeter Alliku nimeline kunstiauhind: Hando Tamm
* Tuleviku Tegija: Minna Emilia Vürst

“Kultuuri Tegu 2022” auhinnad anti üle Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil  19. mail 2023.a Haapsalu Kultuurikeskuses.
Loe lähemalt konverentsi kohta SIIN

Eelmiste aastate nominentidega saab tutvuda www.kultuurikoda.eu.

Täname ja soovime tegijatele jõudu, jaksu ja tuult tiibadesse!

Tutvu varasemate auhinna võitjate ja nominentidega:

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014