Kultuuri Tegu

10. oktoobril toimus Eesti Kultuuri Koja aastakonverents “Kultuur kui kapital”, mis lõppes Kultuuri Tegu 2019 auhindade üleandmisega.

Kultuuri Tegu 2019 laureaadiks sai ja peaauhinna pälvis mittetulundusühing Eesti Metsa Abiks (EMA), kes vabatahtlike abiga on järjekindlalt juhtinud avalikkuse tähelepanu Eesti metsade olukorrale ja hoidnud ülal arutelusid raiemahtudest, metsade majandamisest ja metsakultuuri arendamisest.

Kultuuri Tegu 2019 Peeter Alliku nimelise eriauhinna pälvis Eesti performance‘i kunstis uue koolkonna rajamise ja kauaaegse töö eest pühendunud ning inspireeriv kunstiõpetaja Paide huvikeskuses ja kunstikoolis Margus Tiitsmaa, kunstnikunimega Sorge.

Kultuuri Tegu 2019 nominendi tunnustusuhinna pälvis uue põnevusteatri KELLERTEATRI loomise eest Vahur Keller. FB

Kultuuri Tegu 2019 nominendi tunnustusauhinna pälvis Soome-Ugri Filmifestival ja selle eestvedaja Edina Csüllög. Festival toimus juba 7. korda Sänna Kultuurimõisas, Lõuna-Eestis.

Kultuuri Tegu 2019 nominendi tunnustusuhinna pälvis Rändava kultuurifestivali Võnge peakorraldaja Tarmo Sikk, festival toimus juba 6. korda. FB

Auhinnafond on 5000€, mida rahastab Kultuuriministeerium. Täname ja soovime tegijatele jõudu, jaksu ja tuult tiibadesse!

Kultuuri Teo auhinda annab Eesti Kultuuri Koda välja aastast 2014 koostöös Kultuuriministeeriumiga eesmärgiga märgata ja tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tulevikku vaatavad ja avalikku tähelepanu väärivad, kuid kes seni pole veel leidnud laiemat tunnustust. 

Auhinna ellukutsuja on Koja asutajaliige ja juhatuse liige Egge Kulbok-Lattik.

Tutvu varasemate auhinna võitjate ja nominentidega!

2018

2017

2016

2015

2014