“Kultuurikoja teravik” Raadio 7s

Kuulajaküsimused palume saata aadressile meedia@kultuurikoda.eu 5 päeva jooksul pärast saate eetrisolekut, sest pärast seda hakkame juba salvestama uue saate materjali. Järgmine saade on eetris 13.jaanuaril.

VIIETEISTKÜMNENDAS saates 30.detsembril Raadio 7 eetris olid stuudios rääkimas Rein Veidemann ja Harry Raudvere kirjandusest – miks inimesed loevad ikka ja jälle samu raamatuid, kuidas erineb praegune maailmakirjandus Eesti omast ja kui palju üldse loetud sõna meid mõjutab.

NELJATESISTKÜMNENDAS saates 16.detsembril Raadio 7 eetris olid stuudios vastamisi psühholoog Jüri Ennet ja reisisaadete tegija, Eesti Kultuuri Koja eestseisuse liige Tiina Park. Seekord suunati tervavik sellele, kuidas mõjub telesaade reisist kaugetesse maadesse ajal, mil vaataja ise sinna ei saa.

KOLMETEISTKÜMNENDAS saates 2.detsembril Raadio 7 eetris olid Navitrolla Võrumaalt ja Jaak Visnap Kihnust. Jutu teravik püsib naivistlikul kunstil, mis avab kunstnike mõtted ja tegevuste tagamaad. Saatejuht Krista Kaaver uurib lisaks, kas inimene peab olema kunstiandega, et teha naivistlikku kunsti, kes võivad osaleda Jaak Visnapi Kihnu maalilaagrites ja kas ka uueks aastaks saab osta Navitrolla kalendrit.

KAHETEISTKÜMNENDAS saates 18.novembril Raadio7 eetris olid stuudios helilooja Peeter Vähi ja kultuurikoja eestseisuse liige, tšellist Peeter Paemurru, üks budist, teine kristlane, kes avasid piiril olemist lähtuvalt oma maailmavaatest.

ÜHETEISTKÜMNENDAS saates 4.novembril Raadio7 eetris oli teemaks inimesed piiril, teadlase ja muusiku vaatepunktidest. Saates arutlevad Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere ja ooperilaulja ning kontserdikorraldaja Pille Lill.

KÜMNENDAS saates 21.oktoobril Raadio7 eetris oli teemaks tänulikkuse ja tunnustuse roll inimese psüühikas. Teemat avavad suitsidoloog Merike Sisask ja Kultuurikoja liige Egge Kulbok-Lattik. Rubriigis Kultuurikoda soovitab saadame kuuljaküsimuse esitaja Sõltumatu Tantsu Lava ja Sveta Grigorjeva etendusele “Fakerz”.

ÜHEKSANDAS saates 7.oktoobril Raadio7 eetris  suunas oma teraviku vaimsele tervisele. Saates arutavad vaimse tervise ja käelise tegevuse seose seisukohast kvantfüüsikas ja meditsiinis paraleele tõmbav kirjanik ning meister Ardo Pärna ning Eesti Kultuuri Koja majandustöörühma vedaja Aarne Toomsalu. Rubriigis Kultuurikoda soovitab saadame kuulajaküsimuse esitaja 7.oktoobril toimuvale Eesti Kontserdi löökpillishowle Tallinnas.

KAHEKSAS saade 9. septembril Raadio 7 eetris keskendus andekujundusele ja sellele, kuidas oma sisemaailma paremaks ja tugevamaks muuta läbi oma andega tegelemise. Saates olid Annetekoda 2021 patroon laulja Uku Suviste ja konkurss-festivali formaadi looja Pille Lill. Kultuurisoovitus on 19.septembril kell 18.00 Alexela Kontserdimajas toimuv Annetekoja kontsert-finaal.

SEITSMENDAS saates 24. juunil Raadio 7 eetris lahkasid Ülle Juht ja Kauksi Ülle maapiirkondade kultuurielu koroona-ajastul, samas vaagiti vaimueliidi maale elama minemise tendentse. Kultuurisündmuse soovitus: kava RockBarock uuel suvefestivalil O/Padise (Eesti Kontsert).

KUUES saade 10. juunil Raadio 7 eetris keskendub Rahvusooper Estonia laiendusele ja ehitusele. Saates on arhitekt ja koja juhatuse liige Martti Preem ja maailmakogemusega ooperilaulja bariton Lauri Vasar.

VIIES saade on eetris 27. mail, teraviku suunasime Rail Balticule, külla tuli lisaks avaliku elu tegelasele ka koja eestseisuse liige Meelis Voolmaa.

NELJANDA saate teravik 13. mail oli ETV programmil. Küsime, mida maksumaksja oma raha eest vaadata saab ja mida mitte. Stuudios on saatejuhina Kultuuri Koja tegevjuht Heili Vaus-Tamm, Kultuuri Koja juhatuse liige teleajakirjanik Tiina Park ja kultuurikriitik Margit Adorf.

Teadusliku ja religioosse maailmapildi koostoimele, võimalikule dialoogile või vastasseisule suunasime oma teraviku KOLMANDAS SAATES, 29. aprillil Raadio 7 eetris. Stuudios olid saatejuht Heili Vaus-Tamm, majandusanalüütik Hardo Pajula ja religiooniantropoloog Jako Kull. Kas religioossel ja teaduslikul maailmapildil on midagi ühist? Kuula saadet, ja saa teada.

Kultuurikoja teravik TEINE SAADE Raadio 7s. Eesti Kultuurikoja saatesarja Kultuurikoja teravik teine saade oli eetris 15.aprillil Raadio 7s. Teravik oli suunatud huviharidusele kriisi ajal, külalisteks kultuurisotsioloog ja koja juhatuse liige Egge Kulbok-Lattik ning koorijuht ja õpetaja Aarne Saluveer. “Igasugune loomingulise praktika õppimine teeb inimese kohanemisvõimelisemaks, paindlikumaks, õnnelikumaks.” Egge. “Emotsioon teeb inimese tugevaks.” Aarne.

Eesti Kultuuri Koja oma saatesarja “Kultuurikoja teravik” ESIMENE SAADE Raadio 7s on kõlanud. Teraviku teema 1. aprillil oli suhte- ja suhtlusluskultuuril ja teemat avasid koja eestseisuse liige, TLÜ õppejõud Tiiu Kuurme ning stuudios oli tuntud näitleja ja laulja Kristel Aaslaid. Saadet juhtis koja tegevjuht Heili Vaus-TammMõned saates puudutatud teemad: digivahendid – kas abiks või mitte; normaalsus ja inimpelglikkus; inetud suhtemustrid; head kogemused; tik-tok; kultuurisoovitused ja palju muud. Saadet kuula SIIT.