“Kultuurikoja teravik” Raadio 7s

Kuulajaküsimused palume saata aadressile meedia@kultuurikoda.eu 5 päeva jooksul pärast saate eetrisolekut, sest pärast seda hakkame juba salvestama uue saate materjali. Järgmine saade on eetris 10. juunil.

KUUES saade 10. juunil Raadio 7 eetris keskendub Rahvusooper Estonia laiendusele ja ehitusele. Saates on arhitekt ja koja juhatuse liige Martti Preem ja maailmakogemusega ooperilaulja bariton Lauri Vasar.

VIIES saade on eetris 27. mail, teraviku suuname siis Rail Balticule, külla tuleb lisaks avaliku elu tegelasele ka koja eestseisuse liige Meelis Voolmaa.

NELJANDA saate teravik oli ETV programmil. Küsime, mida maksumaksja oma raha eest vaadata saab ja mida mitte. Stuudios on saatejuhina Kultuuri Koja tegevjuht Heili Vaus-Tamm, Kultuuri Koja juhatuse liige teleajakirjanik Tiina Park ja kultuurikriitik Margit Adorf.

Teadusliku ja religioosse maailmapildi koostoimele, võimalikule dialoogile või vastasseisule suunasime oma teraviku KOLMANDAS SAATES, 29. aprillil Raadio 7 eetris. Stuudios olid saatejuht Heili Vaus-Tamm, majandusanalüütik Hardo Pajula ja religiooniantropoloog Jako Kull. Kas religioossel ja teaduslikul maailmapildil on midagi ühist? Kuula saadet, ja saa teada.

Kultuurikoja teravik TEINE SAADE Raadio 7s. Eesti Kultuurikoja saatesarja Kultuurikoja teravik teine saade oli eetris 15.aprillil Raadio 7s. Teravik oli suunatud huviharidusele kriisi ajal, külalisteks kultuurisotsioloog ja koja juhatuse liige Egge Kulbok-Lattik ning koorijuht ja õpetaja Aarne Saluveer. “Igasugune loomingulise praktika õppimine teeb inimese kohanemisvõimelisemaks, paindlikumaks, õnnelikumaks.” Egge. “Emotsioon teeb inimese tugevaks.” Aarne.

Eesti Kultuuri Koja oma saatesarja “Kultuurikoja teravik” ESIMENE SAADE Raadio 7s on kõlanud. Teraviku teema 1. aprillil oli suhte- ja suhtlusluskultuuril ja teemat avasid koja eestseisuse liige, TLÜ õppejõud Tiiu Kuurme ning stuudios oli tuntud näitleja ja laulja Kristel Aaslaid. Saadet juhtis koja tegevjuht Heili Vaus-TammMõned saates puudutatud teemad: digivahendid – kas abiks või mitte; normaalsus ja inimpelglikkus; inetud suhtemustrid; head kogemused; tik-tok; kultuurisoovitused ja palju muud. Saadet kuula SIIT.