“Kultuuri koda” podcast Postimehes

Alustas kultuuritippude arutelutund “Kultuuri koda”. Eesti Kultuuri Koda ja Postimees kutsuvad kuulama üle nädala neljapäeviti hommikul kl 11 kultuuritippude arutelutundi “Kultuuri koda”.
Fookuses on laia kandepinnaga päevakajalised teemad. Sõnastame probleeme ja otsime uudseid lahendusi, inspireerides kuulajaid kaasa mõtlema. Stuudios räägivad igal korral eri kultuurivaldkondade esindajaid.
Podcast on eetris Postimehe portaalis, on järelkuulatav ja sünnib Eesti Kultuuri Koja ning Postimehe koostöös.
Teine “Kultuuri koda” on eetris 17. juunil. Saatejuht on Merle Karusoo,  kes avab koos näitlejate ja tudengitega Eesti ajaloo üht valusamat teemat, 80 aastat 1941 aasta küüditamisest 14. juunil.
Esimene “Kultuuri koda” oli eetris 3. juunil ning avasaade küsis: “Kuhu lähed, Eesti maa?”
Stuudios arutlesid TÜ biosemiootika professor Kalevi Kull, muusik Tõnis Mägi, erupoliitik Kaido Kama ja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho.   https://kuula.postimees.ee/7263531  

Esimese saate keskseks teemaks oli maatöö tegijate ning looduskaitsjate mõtteviisi kokkupõrge. Tegu on praeguses ajas päris tõsise, eesti rahvast lõhestava vastuoluga. Seda ilmestavad näiteks metsamajandajate ja linnukaitsjate vastuseis praegusel pesitsusajal. Terav näide on ka äsjane peaministrile üle antud pöördumine maa-, metsa- ja rannarahva nimel, millega ühines hulk põllumajandus-, jahindus- jm organisatsioone, mis omakorda vastandub looduskaitselisele mõtteviisile. Stuudiokülalised arutasid: kas need vastuolud on ületamatud? kuidas üldse siit edasi saada? kuidas valida oma tee majanduskasvu ja säästliku kahanemise vahel?