23.09.2020 pressiteade Eesti Kultuuri Koja auhinna Kultuuri Tegu 2019 nominendid on selgunud

Auhinna eesmärgiks on väärtustada ja tugevdada loomingulist õhkkonda Eesti ühiskonnas. Auhinda antakse välja alates 2014. aastast koostöös Kultuuriministeeriumiga.

Koja eestseisus ja liikmed on valinud välja 37 kandidaadi seast viis nominenti (tähestikulises järjekorras):

–      Kellerteater

–      Margus Tiitsmaa, kunstnikunimega Sorge

–      MTÜ Eesti Metsa Abiks

–      Rändav kultuurifestival Võnge

–      Soome-Ugri Filmifestival ja selle eestvedaja Edina Csüllög

„Oleme seadnud kriteeriumiks märgata neid, kes laiema tunnustuse poole alles teel, kellele meie tugi võiks anda lisa-impulsi. Väärtustame loomingut või tegevusi, mis hoiavad ja tugevdavad meie kultuuriruumi sisemist jõudu, on kantud vabast vaimsusest, kõnetavad ühiskonda ja panustavad avalikku arutelukultuuri,“  sõnas auhinna ellukutsuja, Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige Egge Kulbok-Lattik.

Kultuuri Tegu 2019 laureaatide auhinnatseremoonia toimub Koja aastakonverentsil “Kultuur kui kapital” Hilton Tallinn Park Hotelli Konverentsikeskuses 10. oktoobril 2020 kell 17.30. Üks Kultuuri Tegu 2019 auhind pühendatakse sel aastal Peeter Alliku (28.06.1966-31.12.2019) mälestusele. Auhinnafondi suurus on 5000€.

Koja kodulehel www.kultuurikoda.eu on võimalik tutvuda eelmiste aastate Kultuuri Tegu laureaatidega ja registreeruda konverentsile “Kultuur kui kapital”.

Eesti Kultuuri Koda loodi 2011. aastal eesmärgiga ühendada juriidilisi ja eraisikuid, kelle soov on Eesti kultuuri sisemise jõu ja ühiskondliku kõnekuse hoidmine. Koja aastakonverentsid keskenduvad ühiskondlikult aktuaalsetele ning Eesti avalikkust kõnetavatele teemadele.