Ajakava

PDF Programm Kultuur kui kapital

09.30-10.00 Registreerumine, tervituskohv
I osa MAJANDUS JA KULTUUR —
ÜHE JA SAMA ÜHISKONNA KAKS JALGA
10.00-10.15 Tervitussõnad: Tõnis Lukas Eesti Vabariigi kultuuriminister, Peeter Raudsepp EAS-i juhatuse esimees 
10.15-10.30 Ettekanne: Jüri Reinvere helilooja ja esseist 
II osa KULTUUR, KAPITAL JA Homo Economicus
10.35-10.50 Ettekanne:
Killu Tõugu Sanborn (PhD) Innovatsioonifinantsist ja Oxford Finance eluteaduste tegevjuht (California, USA)
10.55-12.25 Aruteluring: Kadri Männasoo (PhD) Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduste professor, Ilona Gurjanova disainer ja Eesti Disainerite Liidu president, Armin Kõomägi ettevõtja ja kirjanik, Elena Past Akzo Nobel Baltics AS juhatuse esimees, Jaak Visnap litograaf ja kunstnik, Tallinn Art Space omanik, Eesti Kultuuri Koja eestseisuse liige
Moderaator: Egge Kulbok-Lattik (PhD) Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige
12.30-13.30 Lõuna
III osa KULTUUR, KAPITAL JA ELUKESKKOND
13.30-13.45 Ettekanne: “Kuidas maast sai hüpermaa?”
Valdur Mikita (PhD) kirjanik 
13.45-14.00 Ettekanne: “Mahekultuursuse eeldused ja võimalused”
Helen Arusoo loodusajakirjanik,
autorite kollektiiv Helen Arusoo, Rein Einasto, Leonhard Koort, Kalevi Kull, Valdur Mikita, Ülo Vooglaid
14.00-15.30 Aruteluring: “Kuidas mõista mahekultuursust?”
Silvia Lotman Eestimaa Looduse Fondi looduskaitse ekspert ja juhatuse liige, Mare Mätas Kihnu pärimuskultuuri edendaja, Tarmo Soomere (PhD) Eesti Teaduste Akadeemia president, Kalevi Kull (PhD) biosemiootika professor Tartu Ülikoolis, Linnar Priimägi (PhD) kultuuripsühholoog, Leonhard Koort maheteadustalu pidaja, ettevõtja ja Eesti Kultuuri Koja eestseisuse liige
Moderaator: Tiina Park teleajakirjanik, Eesti Kultuuri Koja eestseisuse liige 
IV osa Poliitikute aruteluring
15.30-16.15 Riina Solman Eesti Vabariigi rahvastikuminister,
Urve Tiidus Riigikogu liige (endine EV kultuuriminister), Tõnis Lukas Eesti Vabariigi kultuuriminister,
Toivo Tasa EKRE Haridus- ja kultuuritoimkonna esimees
V osa KAPITAL JA ÜHISKONNA VAIMURUUM
16.15-17.00 Aruteluring: Toomas Kiho (PhD) ajakirja Akadeemia peatoimetaja, Maarja Vaino (PhD) kirjandusteadlane, Eesti Kirjanduskeskuse direktor, Urmo Raus maalikunstnik ja ettevõtja, Andre Laanemets insener ja müügijuht
17.00-17.30 Kohvipaus
VI osa Pidulik Kultuuri Tegu 2019 auhinnatseremoonia ja Annetekoda 2019 autasu üleandmine
17.30-18.30 Tõnis Lukas Eesti Vabariigi Kultuuriminister,
Egge Kulbok-Lattik Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige
Zonta autasu üleandmine Mirtel Põdrale (Annetekoda 2019 võitjale)
Päeva juhib Pille Lill Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige 
Korraldajatel on õigus teha programmis muudatusi.