Kultuuri Tegu 2022

Eesti Kultuuri Koda ootab kandidaate auhinnale Kultuuri Tegu 2022, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tulevikku vaatavad ja avalikku tähelepanu väärivad.

Auhinda antakse välja aastast 2014 koostöös Kultuuriministeeriumiga, kes toetab auhinnafondi 5000 euroga. Aastal 2023 jagatakse Kultuuri Teo auhindu kolmes kategoorias:
* Aasta Kultuuri Tegu peaauhind
* Peeter Alliku nimeline kunstiauhind
* Tuleviku Tegija  

Aasta Kultuuri Tegu peaauhinna kandidaadiks sobib tegu mistahes kunsti– või kultuurivaldkonnast, mis kõnetab ühiskonda, on kantud vabast, sõltumatust ja sotsiaal-kriitilisest vaimsusest. 

Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna eesmärgiks on mälestada varalahkunud graafikut, maalikunstnikku ja kunstipedagoogi Peeter Allikut (1966-2019) ning ühtlasi elavdada Eesti kunstivälja – tunnustades igal aastal ühte maalikunstnikku, graafikut ja/või pühendunud kunstiõpetajat.  

Tuleviku tegija auhinna eesmärgiks on tunnustada noort (vanuses 7-26) – loovisikut  või kultuuritöötajat, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tähendusrikkad ja tulevikku vaatavad ning avalikku tähelepanu väärivad.

Ootame kõikidesse kategooriatesse kandidaate aadressil tegevjuht@kultuurikoda.eu märksõnaga «Kultuuri Tegu“ 1. maiks 2023. Vaata lähemalt kriteeriume Kultuuri Tegu | (kultuurikoda.eu)  Kandidaate võivad esitada kõik Eesti Vabariigi kodanikud. Hinnatakse kalendriaasta jooksul, ajavahemikus 1. jaanuar 2022 – 31.detsember 2022 tehtud kultuuri- või kunstitegusid. Lisaks kandidatuuri esitamisele, tuleb saata ka põhjendus pikkusega kuni 1 A4.

“Kultuuri Tegu 2022” auhinnad antakse üle Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil  19. mail Haapsalu Kultuurikeskuses.