Kultuuri Tegu 2014

2014

VÕITJA:

Annely Köster ja koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta!, mis on maailmas ainulaadne noorte (vanuses 14-19) kunstifestival, haridust ja kultuuri ühendav ettevõtmine.

NOMINENDID:

Jaanika Juhanson ja Terateater, mis on alates 2013. aastast Põhja-Eesti Pimedate Ühingu (PPÜ) teatriringi baasil sügisel 2014 loodud Eesti esimene pimedate ja vaegnägijate teater.

Vaba Lava käivitamine. Vaba Lava pakub esinemispinda korraga mitmekümnele väiketrupile ja -teatrile. Vaba Lava on rajatud uudse mudelina, millesse panustavad eraettevõtjad, riik  ja vabakondlik ühendus.

Linnafestival UIT ja selle loojad Marie Kliiman, Kadri Lind ja Liisi Aibel, kes veavad interdistsiplinaarset sündmust, mis seob erinevaid kultuurivaldkondi ja avastab keskkonnatundliku kunsti juhatusel Tartu linnaruumi.

Venekeelne kultuuriajakiri PLUG (eestvedajad Dan ja Olesja Rotar), mille ainulaadsus peitub selles, et seda annab välja entusiastide meeskond, ajakirja ümber koondunud aktiivsed ja loovad  inimesed. Ajakirja sihtrühmaks on Eesti elu, trendid ja subkultuurid ning sihtrühmaks venekeelsed 15–35-aastased noored.