Minister Tiit Terik avalikustab Kultuuri Tegu laureaadid koja aastakonverentsil

Reedel õhtul kell 18.00 toimub Eesti Teaduste Akadeemias Kultuuri Tegu 2020 auhinnatseremoonia, kus antakse kätte auhinnad kolmes kategoorias. Laureaadid avalikustab kultuuriminister Tiit Terik.

 

Auhindu jagatakse kolmes kategoorias. 

Nominendid on:  

Tuleviku Tegija auhind

viiuldaja Hans Christian Aavik

Kunstikooli Pallas õppejõud Andero Kalju

 

Peeter Alliku kunstiauhind

maalikunstnik Hando Tamm ja tema Galerii No1.

graafik Jaak Visnap, märgilised teosed ja tema tegevus Kihnu maalilaagrites

 

peaauhind Kultuuri Tegu

Käsmu Meremuuseum

Anu Raua keskus

 

Auhinnatseremoonia on lõpetuseks Eesti Kultuuri Koja ja Eesti teaduste akadeemia koostöös toimuvale teaduskonverentsile äärmiselt aktuaalsel ja ühiskonda kõnetaval teemal – “Inimene piiril eri teadusvaldkondade vaates”.

 

Konverentsi saab jälgida ka Postimehe vahendusel https://arvamus.postimees.ee/7378085/eesti-kultuuri-koja-aastakonverents-inimene-piiril-eri-teadusvaldkondade-vaates

 

Kultuuri Koja üheks eesmärgiks on ühendada kultuuri sidusvaldkondadega, ja nii on teaduskonverentsil tunnetuspiire avamas ka muusika. Katkendid helilooja Peeter Vähi teostest juhatavad sisse kõik kolm teemaplokki. Helilooja ja orientalist räägib ise kaasa Jaan Rossi ettekandele järgnevas paneelis, mida juhib suitsidoloog Merike Sisask. Jaan Ross ise räägib muutustest, mis inimeste teadvuses on enam kui saja aasta jooksul toimunud, keskendudes erinevustele poliitilise ja kultuuriajaloolise diskursuse vahel. 

 

Panelistid jätkavad teemal, kuidas kriisist väljuda tugevamana kui enne, mis on enne piiri ja mis on piiri taga. Täna on piiride küsimus erakordse teravusega end meie ette seadnud, sest piirid on ees, mitmeski mõttes niimoodi enam edasi ei saa. Peamine ihaldusväärne ja inimese mõõtu kirjeldav mõiste vabadus on kõige otsesemalt piiridega seonduv. 

 

Ettekannetega esinevad Tarmo Soomere, Dirk Helbing (Šveits) ja Jaan Ross. Arutelusid juhivad Kalevi Kull, Jüri Engelbrecht ja Merike Sisask. Paneelides osalevad Jaan Aru, Aveliina Helm, Mihhail Lotman, Helen Soov äli-Sepping, Laur Järv, Jaan Undusk, Tarmo Uustalu, Tiiu Kuurme, Madis Arukask, Märt Läänemets, Egge Kulbok-Lattik, Hardo Pajula ja Peeter Vähi. 

 

Auhinnatseremooniale järgneval banketil esineb ka Annetekoda 2021 võitja kümneaastane koloratuursopran Lilian Sauvola.