Pressiteade 11.03.2020 – Eesti Kultuuri Koja konverentsile varajane registreerimine lõpeb täna, 11.03 südaöösel

Eesti Kultuuri Koda
Pressiteade
11.03.2020

 

21. märtsil Hilton Tallinn Park Hotelli Konverentsikeskuses toimuva Eesti Kultuuri Koja konverentsi “Kultuur kui kapital” eesmärgiks on luua dialoog materiaalse ja kultuurilise kapitali loojate vahel. Teiste tuntud nimede seas esineb konverentsil ettekandega helilooja ja esseist Jüri Reinvere, kes toob kultuuri ja majanduse seoste kirjeldamisel paralleeli inimkehaga.

“Kultuur ja majandus on sama ühiskonna kaks jalga – kui hakkab lonkama üks, ei jaksa teine enam üksinda kogu seda  olemist enda peal ära kanda ning kogu kere kukub kokku, varem või hiljem,” ütleb Jüri Reinvere. “Kui jõuame seisu nagu oleme täna, et kumbki neist olulistest ühiskonna osapooltest ei esinda seda, milleks nad mõeldud, elamegi sellises võltsis ajastus nagu täna – valeuudiste, pettekujutelmade, soovunistuste ning unenägude peatumatus soos, mis on ilus ja ohtlik, veetlev ning mürgitav”.

Konverentsi avab kultuuriminister Tõnis Lukas. Ettekannetes ja paneelaruteludes keskendutakse ühiskonna materiaalsele kapitalile, keskkonnale ning vaimsele kapitalile ja nende omavahelistele seostele. Esinejate seas on veel mitmed kultuuri-, ühiskonna- ja majandustegelased – Helen Arusoo, Ilona Gurjanova, Toomas Kiho, Leonhard Koort, Kalevi Kull, Armin Kõomägi, Andre Laanemets, Egge Kulbok-Lattik, Pille Lill, Silvia Lotman, Valdur Mikita, Kadri Männasoo, Mare Mätas, Tiina Park, Elena Past, Linnar Priimägi, Peeter Raudsepp, Urmo Raus, Killu Tõugu Sanborn (USA), Riina Solman, Tarmo Soomere, Toivo Tasa, Urve Tiidus, Maarja Vaino, Jaak Visnap jt

Konverentsi varajase registreerimise tähtaeg lõpeb 11.03.2020 kell 00:00. Info aadressil www.kultuurikoda.eu

Konverentsil kuulutatakse välja 2014. aastal loodud auhinna “Kultuuri Tegu 2019” laureaadid, millele esitati tähtajaks 37 kandidaati. Auhinnafondi toetab Kultuuriministeerium. Aastakonverentsi ülekande partner on Postimees.

Eesti Kultuuri Koda loodi 2011. aastal eesmärgiga ühendada juriidilisi ja eraisikuid, kelle soov on Eesti kultuuri sisemise jõu ja ühiskondliku kõnekuse hoidmine. Koja aastakonverentsid keskenduvad ühiskondlikult aktuaalsetele ning Eesti avalikkust kõnetavatele teemadele.     

Kontaktisikud:
Pille Lill
Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige
5114077

Egge Kulbok-Lattik
Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige
58180723

tegevjuht@kultuurikoda.eu
www.kultuurikoda.eu