Pressiteade 25.02.2020 – Eesti Kultuuri Koja konverents Kultuur kui kapital

Eesti Kultuuri Koda
pressiteade
25.02.2020

Eesti Kultuuri Koja konverents Kultuur kui kapital.

21. märtsil toimub Tallinnas, Hiltoni hotelli konverentsikeskuses Eesti Kultuuri Koja aastakonverents, mis keskendub materiaalse ja vaimse kapitali seostele. Koja sihiks on dialoog materiaalse ja kultuurilise kapitali loojate vahel. 

“Ühiskond vajab diskussiooni, et arutleda ohtude ja riskide üle, mis kaasnevad materiaalse kapitali liiga kitsa käsitlusega riigijuhtimises, teaduses, majanduses aga ka avaliku ruumi kujundamises,” ütleb Eesti Kultuuri Koja eestvedaja Pille Lill. Ta lisab, et ühiskonna terviklikkuse ja tasakaalu säilimiseks vajame võrdselt nii materiaalset kui vaimset kapitali. 

Koja eestseisus on seadnud eesmärgiks konverentsi aruteludega leida vastuseid küsimustele: kuidas mõista kapitali avaramas tähenduses; mis on Eesti riigi tuleviku kapitalid ning millist majandusmudelit vajame, et jaksaksime ühiskonnana hoida ülal riiki ja varasemate põlvede kõrgkultuurilisi pürgimusi. 

Konverentsi avab kultuuriminister Tõnis Lukas. Esinejate seas on mitmed kultuuri-, ühiskonna- ja majandustegelased nagu Killu Tõugu Sanborn (USA), Elena Past, Egge Kulbok-Lattik, Tiina Park, Pille Lill, Ilona Gurjanova, Kadri Männasoo, Mare Mätas, Tarmo Soomere, Peeter Raudsepp, Jüri Reinvere Rein Einasto, Leonhard Koort, Valdur Mikita, Kalevi Kull, Armin Kõomägi, Jaak Visnap, Toomas Kiho jt  

Konverentsil antakse üle 2014. aastal koostöös Kultuuriministeeriumiga loodud auhind “Kultuuri Tegu 2019”.

Koja veebilehelt www.kultuurikoda.eu on leitav lisainfo ja registreerumine (5-45€)

Aastakonverentsi ülekande partner on Postimees.

Eesti Kultuuri Koda loodi 2011. aastal eesmärgiga ühendada juriidilisi ja eraisikuid, kelle soov on Eesti kultuuri sisemise jõu ja ühiskondliku kõnekuse hoidmine. Koja aastakonverentsid keskenduvad ühiskondlikult aktuaalsetele ning Eesti avalikkust kõnetavatele teemadele.

Kontaktisikud:

Pille Lill
Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige
5114077

Egge Kulbok-Lattik
Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige
58180723

tegevjuht@kultuurikoda.eu