Uku Suviste heategevuskontsert “Laulud sulle” Eesti annete toetuseks 7. veebruaril Rootsi-Mihkli kirikus.

”Näidake oma annet siiralt ja südamega ning kõigepealt uskuge ise sellesse. Tähtis pole püüda olla teistest parem, ammugi mitte kellegi moodi, vaid  tuua välja tugevaimad ja parimad omadused just oma isiklikust ning  sellega ainukordsest talendist,” soovitab Uku Suviste.

Uku Suviste annab pühapäeval, 7. veebruaril kell 15 Rootsi-Mihkli kirikus heategevuskontserdi “Laulud sulle” Eesti annete stipendiumifondi toetuseks. Kontsert toimub konkurss-festivali Annetekoda 2021 raames, korraldajad on Eesti Kultuuri Koda koos Muusikute fondiga PLMF.

Üleriigiline talendiprogramm  “Annetekoda 2021” kogub 17. veebruarini hoogsalt videovooru osavõtjaid, mille kaudu valitakse välja parimad osalemiseks maakondlikes eelvoorudes  27. veebruarist 11. aprillini. Konkurss-festival kulmineerub 25. aprillil Alexela Kontserdimajas finaalvõistlusel.

Annetekoja patroon Uku Suviste rõõmustab Rootsi-Mihkli kirikus oma fänne nii Eesti laulu võidulooga “What Love is” kui uuema lauluga “Müüdud ja pakitud”. Mis veel kõlab, jäägu esialgu saladuseks, aga etteaimatav on kammerlik ja intiimne meeleolu, sest suure bändi asemel on Uku laval end saatmas klaveriga. Lisaks selle õhtu staarile annavad oma panuse stipendiumifondi Eesti üks tuntumaid saksofoniste Virgo Veldi ja armastatud ooperitenor Oliver Kuusik, keda saadab klaveril Piia Paemurru.

Suurepärane võimalus tulla jõukohase pikkusega kontserdile kogu perega ja näidata lastele eri stiile ja esinejaid ning mõtiskleda pärast koos andekate esinejatega oma lemmiktegevusega tegelemise mõjust. Kindlasti on taoline kontsert tavatu võimalus ka Uku fännidele, sest pärast kontserti saab nii vestelda kui ka fotografeerida.

Võrust pärit Suviste on Annetekoja patrooniks vägagi sobiv. Oli ta ju meie kandidaat viimasele  Eurovisiooni võistlusele ja pälvis ka kõrge auhinnalise koha Venemaa suurimal lauluvõistlusel “Uus laine”.

Uku soovitus on: ”Näidake oma annet siiralt ja südamega ning kõigepealt uskuge ise sellesse. Tähtis pole püüda olla teistest parem, ammugi mitte kellegi moodi, vaid  tuua välja tugevaimad ja parimad omadused just oma isiklikust ning  sellega ainukordsest talendist”.

Tore uudis on see, et 17. veebruarini avatud videovooru on seni kõige rohkem andeid lisaks Harjumaale laekunud Ida-Virumaalt, just sellest ammu koroona tõttu isolatsiooni määratud maakonnast. Mis aga on parem ja tervislikum, kui suhtlemispiirangu ajal arendada oma talenti? Julgustame veel välja tulema eriliste ja tavatute annetega – on ju võistlus avatud kõigile andekatele sõltumata vanusest, peaasi, et enda annet saaks esitleda laval.

Rahalised auhinnad säravamatele ja üllatavamatele esitlustele on välja pannud Selver.

Eesti Kultuuri Koja juures on avatud Annetekoja stipendiumifond, mille kaudu saavad Eestimaa andeid nii professionaale kui ka harrastajaid toetada kõik – eraisikust suurte ettevõteteni: Eesti Kultuuri Koda MTÜ Swedbank EE192200221068284605, märgusõna: Annetekoja fond.
Tulu Uku Suviste ja sõprade heategevuskontserdilt “Laulud sulle” läheb samuti annete stipendiumifondi.
Piletid on müügil Piletilevis hinnaga 5 ja 10 eurot.